Sanal Atölyem

Müşterilerin burada; Profesyoneller ve hizmetler elinin altında.

3.238.130.97
  • 0 Ürün
  • 0 Hizmet
  • 0 Kampanya
  • 0 İşletme
  • 0 Kullanıcı
Giriş Yap Favorilerim Sepetim
Mesafeli Hizmet Sözleşmesi

Bu Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metni, www.sanalatölyem.com (YAVEROGLU) (Sanalatölyem Yazılım Teknolejileri Araştıma Geliştime ve Pazarlama Ticaret Limited.) ve müşterileri arasında yapılan ticari ilişkiye ait sipariş verme, sipariş gönderme, teslim alma, sipariş ücreti ödeme, iade, gizlilik, güvenlik ve buna benzer öğeleri düzenleyici bir metin durumundadır.

SİPARİŞ GÖNDERİMLERİ VE TESLİMAT

Siparişiniz yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için müşterimizin belirttiği teslimat adresinizin uzaklığına bağlı olarak sitemizde açıklanan süre içinde müşterilerimizin veya onun gösterdiği adresteki kişi ya da kuruluşa teslim edilir. Teslimatlar yalnızca sitemiz tarafından belirlenen kargo şirketleri veya dağıtım ağımız vasıtası ile kimlik kontrolü yapılarak teslim edilecektir. Müşterilerimiz farklı bir kargo şirketi ile teslimat talep edemez.

Siparişlerinizde kargo ücreti, sitemizde alışverişin son aşamasında müşterilerimizden toplam sipariş bedelinin üzerine eklenerek karşılanır. Müşterilerimizin ne kadar kargo bedeli ödeyeceği her zaman bellidir ve bu açıkça belirtilir. En son aşamadaki ödeme miktarına ürün fiyatıyla kargo fiyatı birlikte yansır. Siparişler bizden gönderici ödemeli çıktığı için müşterilerimiz sipariş ettiği ürünleri teslim alırken ücret ödemez.

Satın alımı yapan müşteri, teslimatın farklı bir kişi veya kuruma yapılmasını istemiş ise, teslim edilecek kişi ya da kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Sanalatölyem sorumlu tutulamaz.

Siparişlerinizde Garanti belgesi olan ya da olmayanlarından, arızalı veya bozuk olanları, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için bize geri gönderilebilirsiniz ancak bu tip durumlarda kargo giderleri müşterilerimiz tarafından karşılanacaktır.

Müşterilerimiz sipariş paketini teslim alırken mutlaka kontrol etmeli hasarlı ve hatalı paketleri teslim almamalıdır. Paket teslim alındığında sipariş kargo görevlisi tarafından eksiksiz ve sağlam olarak teslim edilmiş varsayılacaktır. Bu nedenle siparişlerinizi teslim alırken kargo görevlisinin önünde paketinizi açmanızı ve onun önünde, eğer varsa, sorunlu ürünleri tespit etmeniz önemlidir. İade işlemini başlatmak için, kargo görevlisinin şahitliğinde durumu tutanağa geçerek bizi bilgilendirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin sizden önce açılmış olup olmadığı ya da gelen paketin deforme olup olmadığı, tutanakta mutlaka belirtilerek hem siz hem de kargo görevlisi tarafından imzalanmalıdır.

Müşterilerimiz internet sayfasında istenilen tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeyi beyan, kabul ve taahhüt eder. Satışlarımız sadece 18 yaşın üzerindeki ve Türkiye’de ikamet eden müşterilerle gerçekleştirilir. Müşterilerimiz bizleri yanıltılarak 18 yaşın altında olduğu halde sipariş vermesi durumunda Sanalatölyem tek taraflı olarak siparişi iptal edebilir. Bu durumda şirketimizin karşılaşacağı hukuksal sorundan müşterimiz sorumlu olup, hiçbir hak ve alacak talep edemeyecektir.

Siparişininiz hazırlanmasında her ne sebeple olursa olsun gecikmeler yaşanırsa bu durum müşterinin internet sitemiz üzerinden bildirimini yaptığı iletişim bilgileri kullanılarak müşteriye bildirilir. Müşteri, siparişinin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini isteyebilir. Müşterilerimizin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 iş günü içinde kendisine kredi kartı ile ödeme yapmış ise çekilen tutar kartına iade edilerek, havale ile yapılmış ise müşterinin ödediği hesaba geri havale yaparak müşterilere ödenir. Havale ile olacak ücret iadelerinde müşterilerimiz kendilerinin havale bilgilerini bize istenildiği zaman vakit kaybetmeden bildirmekle yükümlüdür aksi takdirde yaşanacak gecikmelerden şirketimiz sorumlu değildir. Bu işlemler sırasında banka tarafından alınan komisyonlar ve diğer ilgili olası masraflar bu iade edilecek tutardan düşülerek iade işlemi yapılır.

Sanalatölyem zaman içerisinde ödeme seçeneklerini değiştirmeye, artırmaya, azaltmaya ya da kaldırmaya yetkilidir. Vergi hariç satış yapılmaz. Satışı yapılan tüm ürünlere KDV dahildir.

Şirketimiz Sanalatölyem internet sitesinde kullanıcılarına verdiği hizmetlerin verilmesi esnasında veya herhangi bir zamanda oluşabilecek arıza ve ya diğer teknik sebeplerden; bu hizmetlerin verilmesine ara veya son verilmesi yahut hizmetin kesintiye uğramasından; donanım, yazılım ve internet sunucusundan ya da stok sıkıntısından kaynaklanan aksaklıklardan sorumlu tutulamaz.

Sanalatölyem Yazılım Teknolejileri Araştıma Geliştime ve Pazarlama Ticaret Limited.’in kayıtlı markasıdır. Site içerisinde adı geçen ürün ve şirket isimleri, kendi sahiplerinin ticari markaları ve ticari adları olabilir. Sanalatölyem internet sitesinde önceden bildirimde bulunmaksızın site içeriğini, ürün fiyatlarını ve buna benzer tüm site bilgi ve öğelerini değiştirme hakkını saklı tutar. İnternet sitesini kullanan tüm ziyaretçi ve üyeler yukarıda açıklanan bilgi ve uyarıları kabul etmiş sayılırlar.

Müşterilerimiz siparişlerini teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde siparişinde Sanalatölyem’den kaynaklanan bir sorun nedeniyle ürünlerinin paketi açılmamış ve ürünlere hiçbir zarar gelmemiş olması koşulu ile iade edebilir. Bu durumlarda kargo masrafı ancak müşterilerimiz kendisine siparişi gönderilen kargo firması aracılığı ile ürünü geri gönderirse Sanalatölyem tarafından karşılanır. Aksi takdirde bu ücret müşterilerimize aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.

Bu iadelerde müşterilerimize ödemiş oldukları ücretler yukarı belirtildiği gibi iade edilecektir.

İADE

Müşterilerimiz satın almış ve teslim almış oldukları siparişlerindeki ürünleri, orijinal ambalajında, ambalajı açılmamış, tahrip edilmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış halde, teslim tarihinden itibaren 7 günlük süre içerisinde, teslim alınan şekli ile iade edebilir. İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte müşterilerin kendisine gönderilen fatura eşliğinde kabul edilir. Aksi halde iade edilmek istenen ürün Sanalatölyem tarafından iade alınmayacak ve müşterilerimize ürünün para olarak tutarı da iade edilmeyecektir.

Orijinal kutusu ya da ambalajı ezilmiş, yırtılmış, bozulmuş, zarar görmüş, kirlenmiş, koli bandı yapıştırılmış, kargo etiketi veya kargo bandı yapıştırılmış, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünler (Sanalatölyem) tarafından kesinlikle geri kabul edilmez, ilgili ücreti geri ödenmez.

ALICI’nın özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda; ALICI, iade hakkını kullanamaz. 

Müşterilerimiz iade etmek istedikleri ürünün sipariş numarası ve iade sebebini belirten bir e-maili info@sanalatölyem.com adresine göndermelidir. Sanalatölyem bu aşamadan sonra müşterilerine geri dönüp ürünün nereye ve nasıl iade edileceğini bildirecektir. Müşterilerimiz bundan sonra iade edilecek ürünü faturası ile birlikte daha önce belirtilen şartları sağlayarak bize ulaştırmalıdır. Bu durumlarda kargo ücreti müşteriye aittir. Bu iade sırasında oluşan ekstra masraflardan müşteriler sorumlu olup bu tutar iade edilecek ücretten kesilecektir.

Müşterilerimizin iade ettikleri ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra öncelikli olarak iade bölümümüz tarafından incelenir, gerekirse ürünün yetkili servisine veya tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Eğer iadeye ilişkin tüm şartlar yukarıda açıklanan tüm hükümlere uyuyorsa iade işlemi başlatılır ve ilgili ücret müşterimize önceden belirtilen şekillerde geri ödenir. Bu işlemin süresi en geç on iş günüdür. Bankadan veya üçüncü şahıslardan kaynaklanan durumlardan ötürü ilgili sürenin gecikmesi durumunda Sanalatölyem bu gecikmeden sorumlu tutulamaz.

Satılan ürünün hatalı olması veya kargo firması ile ilgili siparişin taşınması sırasında paketin zarar görmesi ve sonucunda bu zararın tespit edilerek ürünün alıcı tarafından teslim alınmaması durumunda, kargo ücreti tarafımızdan karşılanacaktır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise bu durum, tutanağın müşterimizde kalan kopyası ile birlikte en kısa zamanda Sanalatölyem’e bildirilmelidir. En kısa sürede, ek bir ücret talep edilmeden, Sanalatölyem tarafından yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Müşterilerimiz satın aldıkları ürünün, hatalı ya da ayıplı çıkması durumunda ücretin iadesini talep etmek yerine aynı üründen yenisini talep edebilir. Müşterilerimiz bu durumu info@sanalatölyem.com adresine e-posta atarak bu taleplerini açıkça ifade etmelidirler. Müşterilerimizin bu talebinin karşılanması için ürünün sanalatölyem.com stoklarında bulunması gerektiğinden, Sanalatölyem ürünü yenisi ile değiştirmek yerine ürünün ücretini iade etme hakkına sahiptir.

Sezonluk ürünler, niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler iade edilemez. Kitap, DVD, VCD, CD, kasetler ve her türlü kozmetik ürünlerin, sarf malzemelerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Havale ödemesi seçeneğiyle verilen siparişlerde, siparişin ücreti 3 gün içerisinde yapılmazsa sipariş otomatik olarak iptal edilecektir. Ödeme yapılana kadar ürün sipariş edilmiş olarak işlem görmeyeceği için bu esnada başka bir müşteriye satılması ve stoğun bitmesi ile müşterinin o ürünü tekrar sipariş edememesi gibi durumlardan şirketimiz sorumlu değildir. Bu durumdan ötürü oluşacak tüm masraflar müşterilerimize ait olup, oluşabilecek tüm sorunlardan şirketimizin muaf olduğu müşteriler tarafından kabul edilir.

Hizmet Şartları Sözleşmesi ve Kullanıcı Hakları metninden doğan her türlü ikili anlaşmazlıklarda Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile İstanbul Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda müşterimiz bu sözleşmenin ve kullanım haklarının tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.